Hakkımızda

KOMESLİ AR-GE, 18 yılı aşkın deneyimli ve uzman kadrosuyla, kısa süre içinde sektörde güvenilir ve başarılı bir firma olmuştur. 2013 yılında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından desteklenerek kurulan firmamız dünya ile eş zamanlı olarak ilerlemesi konusunda çalışmalarına devam etmektedir. Firmamız, su/atıksu arıtımı ile ilgili tasarım, imalat, kurulum ve işletmesi, altyapı hizmetleri, atık yönetimi, sıfır atık yaklaşımı, geri dönüşüm, akıllı şehirler, sürdürülebilir kalkınma ve dijital teknolojinin bu alanlara uygulanması üzerine çalışmalarına devam etmektedir. Her zaman Ar-Ge yaparak çalışmalarına yön veren firmamız, hizmet verdiği kurum ve kuruluşlara da Ar-Ge projelerini uygulayarak bu doğrultuda ilerlemeye devam etmektedir. Yaptığı projelerde, yurtiçi ve yurtdışındaki üniversitelerle bilimsel alanda iş birliği içinde olan firmamız, sürekli çevre teknolojilerini de yakından takip ederek uygulamaya koymaktadır. Bu maksatla her türlü tesisi kurmak, kurulu olanları devralmak ve etkin bir yönetimle işletmek çalışma şeklimiz olmuştur.


KOMESLİ AR-GE olarak, sektörde sürdürülebilir bir firma olmamız ve yerimizi korumamız için Avrupa Birliği standartlarına önem vermekte bu bağlamda Mevcut En İyi Teknikler (Best Available Techniques-BAT) ile birlikte kendimizi geliştirmekteyiz. Ar-Ge projelerimizden elde ettiğimiz Know-How ile birlikte yasal standartlara uygun çözümleri ön uygulama sistemlerimiz ile çözerek müşterilerimize sunmaktayız. Özellikle çok fazla uzmanlık gerektiren konularda ülkemiz ve dünyadaki uzman kişilerle işbirliği içerisinde olup çözümleri dünya standartlarının üzerinde gerçekleştirmekteyiz. Su/Atıksu arıtımı ve geri kazanımı konusunda çok fazla bilgi ve tecrübeye sahip olan firmamız akıllı sistemleri de arıtmaya entegre ederek suyun önemini sürekli vurgulamaktadır. Su kaynaklarının doğru kullanımı gelişmişliğin en büyük göstergelerinden biri sayan firmamız bu konuda su ve atık yönetimi konusunda da çalışmalarına ve hizmetlerine devam etmektedir.
Sonuç olarak, KOMESLİ AR-GE; çalışmalarında geleceği düşünerek planlamalar yapmakta ve gelişen teknolojiyi yakından takip ederek projelerini en doğru şekilde uygulamaktadır.